logo auto-moto.pl
Masz dość swojego auta?   Sprzedaj je!

» DODAJ DARMOWE OGŁOSZENIE «
AUTO GIEŁDA     WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI     DLA KOMISÓW   REKLAMA   KONTAKT  
Twoja wyszukiwarka

Executive - topowe wersje Volvo S80 i XC90
(21.04.2008  10:00)

Najbardziej ekskluzywne modele Volvo – S80 i XC90 w wersji Executive, będą wraz z rokiem modelowym 2009 jeszcze bardziej luksusowe. Do oferowanego dotychczas wyposażenia, dołączą nowe bardziej luksusowe elementy wyposażenia takie jak wyświetlacze LCD w zagłówkach przednich, zestaw audio Premium Sound z cyfrowym wzmacniaczem marki Alpinie, radioodtwarzaczem marki Bang & Olufsen oraz głośnikami Dynaudio czy ręcznie szyte skórzane wykończenie wewnętrznych klamek drzwi, które uczynią samochody jeszcze bardziej luksusowymi. Dodatkowo modele wyposażone zostaną w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, a gamę silników wzbogaci nowa oferta jednostek napędowych.

Volvo S80 i XC90 to flagowe modele szwedzkiego producenta. W nowych rocznikach modelowych wersji Executive, pojawią się dodatkowe elementy wyposażenia, które poprawią ich luksusowy charakter. Na najwyższym poziomie pozostanie także oferowany poziom bezpieczeństwa.

Nowe elementy w wersjach Executive Volvo S80 i XC90 w roku modelowym 2009 to:


 • Funkcja masażu w przednich fotelach z opcjonalną możliwością wyboru spośród dwóch ustawień. Pięć komór powietrznych, wbudowanych w przednie fotele, jest na przemian napełnianych i opróżnianych, tworząc efekt falowania (z dwustopniową regulacją twardości), który masuje plecy i niweluje zmęczenie oraz napięcia mięśniowe podczas długich podróży.

 • Wentylacja w przednich fotelach.

 • Nowe tapicerki z miękkiej, perforowanej skóry.

 • Wybór spośród trzech wersji wykończenia wnętrza: ciemna miękka skóra z ciemną tonacją kabiny, jasna miękka skóra z ciemną tonacją kabiny oraz jasna miękka skóra z jasną tonacją kabiny.

 • Nowa konstrukcja podparcia lędźwiowego, wykorzystująca komory powietrzne przeznaczone dla funkcji masażu.

 • Środkowa konsola pokryta miękką skórą.

 • 8-calowe panoramiczne wyświetlacze LCD o rozdzielczości VGA w zagłówkach przednich foteli, które zastąpiły poprzednie 7-calowe. Wyposażenie audio-wizyjne dla tylnych siedzeń jest fabrycznie przygotowane do europejskiego standardu telewizji cyfrowej (DVBT).

 • Ekskluzywny zegar analogowy z drewnianą oprawą w desce rozdzielczej. Tylko w S80 Executive.

 • Dodatkowe oświetlenie w drzwiach, schowkach, przy uchwytach na kubki oraz wokół podłogi przy przednich fotelach. Tylko w S80 Executive.

 • Aluminiowa odsuwana pokrywa w przedniej konsoli, harmonizująca z aluminiowymi elementami wokół dźwigni skrzyni biegów. Tylko w S80 Executive.

 • Oświetlenie wnętrza chłodziarki. Nowe, kryształowe szklanki z wygrawerowanym znakiem Executive. Tylko w S80 Executive.

 • Ręcznie szyte skórzane wykończenie wewnętrznych klamek drzwi. Tylko w XC90 Executive.

 • Zestaw audio Premium Sound z cyfrowym wzmacniaczem marki Alpinie, radioodtwarzaczem marki Bang & Olufsen oraz głośnikami Dynaudio.Nasze badania rynku pokazują, że klienci szczególną wagę przywiązują do wygody siedzeń i jakości skóry. Z tego właśnie powodu wprowadziliśmy w wersjach Executive modeli S80 i XC90 funkcję masażu oraz wentylacji w przednich fotelach oraz zastosowaliśmy jako materiał obiciowy wszystkich siedzeń wyjątkowo miękko wyprawioną skórę. Stylowe wnętrze podkreślają kunsztowne przeszycia i szlachetne materiały, a także szereg nowych detali – na przykład analogowy zegar.” – wyjaśnia Lennart Stegland, dyrektor działu pojazdów specjalnych w Volvo.

W trosce o bezpieczeństwo

Volvo S80 i XC90 w wersjach Executive mogą być wyposażone we wszystkie stosowane przez Volvo rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa czynnego – mające na celu wczesne rozpoznawanie zagrożeń, by w ten sposób przyczyniać się do unikania wypadków. Przykładem jest układ aktywnej kontroli prędkości jazdy, który ułatwia prowadzenie samochodu w warunkach nierównego tempa poruszania się kolumny pojazdów, pomagając zachować bezpieczny odstęp. Prędkość jazdy jest regulowana automatycznie, aby utrzymać ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu.

Nowa funkcja ostrzegania o ryzyku kolizji z automatycznym hamowaniem, w sytuacji nieuchronnego zderzenia z poruszającą się lub nieruchomą przeszkodą samoczynnie uruchamia hamulce samochodu. Kierowca jest zawczasu ostrzegany o rosnącym ryzyku i równocześnie układ hamulcowy zostaje przygotowywany do gwałtownego zatrzymania samochodu. Jeżeli kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie, następuje samoczynne uruchomienie hamulców.

Kolejnym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo jazdy jest funkcja ostrzegająca o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu w przypadku, gdy samochód przetnie linię na jezdni bez wcześniejszego włączenia kierunkowskazów. Wszystkie te funkcje są od końca 2007 roku dostępne w Volvo S80 Executive jako wyposażenie opcjonalne.

Jeszcze większa gama jednostek napędowych.

Oferta silnikowa modeli Volvo S80 i XC90 w wersjach Executive daje szeroki wybór potężnych i wydajnych jednostek napędowych, zapewniających wysokiej klasy doznania podczas jazdy. Do wyboru jest potężna jednostka V8, dynamiczna T6 z turbodoładowaniem oraz wysoce efektywny sześciocylindrowy rzędowy silnik benzynowy o pojemności 3,2 litra. Jest też najnowszej generacji jednostka o zapłonie samoczynnym D5, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów preferujących diesla pod maską. Ponadto w roku modelowym 2009 Volvo S80 Executive dostępne jest z nowym, 2,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem tylu Flexifuel, który może być zasilany bioetanolem, benzyną bądź dowolną mieszaniną obu tych paliw.

Wszystkie silniki mają niezwykle zwartą konstrukcję i ustawione są poprzecznie, zapewniając optymalne bezpieczeństwo i maksimum miejsca w kabinie. Współpracują z sześcioprzełożeniową automatyczną skrzynią biegów, przystosowaną do przenoszenia potężnych mocy, jakimi dysponują te samochody. Model S80 Executive dostępny jest także z napędem na wszystkie koła (AWD) z funkcją Instant Traction, który dodatkowo zwiększa komfort i przyjemność prowadzenia oraz bezpieczeństwo jazdy. Volvo XC90 Executive jest standardowo wyposażone w napęd na cztery koła.


VOLVO - inne artykuły:
Zupełnie nowe Volvo V40
21.03.2012  12:38

Volvo S60 R-Design na wysokości 2500m n.p.m.
15.02.2011  10:04

Nowe Volvo V60 już w salonach
22.11.2010  13:25

Ścigaj się nowym Volvo S60
08.11.2010  14:22

VOLVO ustanowiło nowy rekord Guinnessa
14.09.2010  12:29

Nowe Volvo S60
10.11.2009  15:06

Małgorzata Kożuchowska testuje ekologiczną wersję Volvo C30 - DRIVe
15.07.2009  14:21

Śląska premiera Volvo XC60
08.10.2008  12:03

Executive - topowe wersje Volvo S80 i XC90
21.04.2008  10:00

Auto-Boss na zlocie miłośników Volvo w Tarnowskich Górach
01.04.2008  15:10Copyright © 1999-2024   sauron.pl   Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt: info@sauron.pl     
Integracja sensoryczna Wrocław · Pudełka plastikowe Producent · Test IQ