logo auto-moto.pl
Masz dość swojego auta?   Sprzedaj je!

» DODAJ DARMOWE OGŁOSZENIE «
AUTO GIEŁDA     WARSZTATY, SKLEPY, USŁUGI     DLA KOMISÓW   REKLAMA   KONTAKT  
Twoja wyszukiwarka

Yamaha POLand POSITION najlepszym zespołem w klasie Junior Superstock 600
(21.09.2010  13:11)

W niedzielę zakończyły się Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski. Zespół Yamaha POLand POSITION udowodnił, że jest najlepszym zespołem w klasie Junior Superstock 600. Zdobyliśmy też tytuł dla motocykla Yamaha R6 w klasyfikacji konstruktorów w klasie dla juniorów. Nasi przyjaciele z Bogdanka Racing pomogli nam w walce o bliźniaczy tytuł w klasie Supersport. Ten sezon udowodnił, że Yamaha R6 jest najlepszym motocyklem dla zaczynających karierę młodych zawodników. Artur Wielebski wygrał kwalifikacje, a Mateusz Korobacz oba wyścigi. Tytuł Mistrza Polski przypadł Sebastianowi Zielińskiemu, ale nasi zawodnicy pokazali, że są najszybsi i do tytułów brakuje naprawdę niewiele. Fantastyczny debiut w klasie mistrzowskiej zaliczył w ten weekend Adrian Pasek. Po zdeklasowaniu rywali w Pucharze Polski Rookie 600 teraz otarł się o podium z bardziej doświadczonymi kolegami.

W Superstock 1000 lider naszego zespołu, Adam Badziak został drugim wicemistrzem Polski. Sobotni wyścig zaczynał się w trudnych warunkach atmosferycznych i Adaś stracił drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Jednak jego starty nie były najważniejsze w ten weekend. Adaś myślami był z naszymi Juniorami oraz Przemkiem Saletą i Sebastianem Rotem. Zespół Yamaha POLand POSITION od samego początku uczestniczył w akcji pomocy największego kibica wyścigów w Polsce. Adam Badziak w sobotę przegrał z Sebastianem w specjalnym wyścigu, a w niedzielę, tuż po wyścigach zorganizowaliśmy przelot helikopterem dla Sebastiana.

W klasie Rookie 1000 startował Przemek Saleta. W dobrym stylu skończył sezon, chociaż ten weekend był dla niego bardzo pracowity. Jak wszyscy wiemy w sobotę nasz zawodnik walczył na gali KSW w Łodzi. Szybko pokonał Marcina Najmana i wrócił do Poznania, żeby pojechać ostatni wyścig w swojej klasie oraz jako VIP w klasie 125. Mimo, że sam waży prawie tyle, co sam motocykl pokazał swoje możliwości i zrobił przyjemność młodym zawodnikom.

Adam Badziak:
„To był wspaniały weekend dla naszego zespołu i marki Yamaha. Tytuły w klasach Junior Superstock, Supersport i Superbike potwierdzają siłę produktu, który można nabyć w naszym salonie. W sobotę mieliśmy chwilę strachu, gdy upadł Artur Wielebski. Skończyło się złamaniami, ale jego walka z doświadczonymi zawodnikami z klasy Supersport była wspaniała. Dodatkowo dwa wyścigi wygrał Mateusz. Jego postawa po kontuzji była rewelacyjna. Grzesiu też po kontuzji odzyskał lepszy rytm i wierzę, że za rok pokarze swój potencjał.”


inf. prasowa: Yamaha POLand POSITION


YAMAHA - inne artykuły:
Yamaha POLand POSITION najlepszym zespołem w klasie Junior Superstock 600
21.09.2010  13:11Copyright © 1999-2024   sauron.pl   Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt: info@sauron.pl     
Integracja sensoryczna Wrocław · Pudełka plastikowe Producent · Test IQ